O nás

Vítejte na www stránkách naší rodinné chovatelské stanice aljašských malamutů Ledový třpyt. Nacházíme se na okrese Znojmo, jihomoravského kraje, v jedné malé vesničce Ctidružice. Bydlíme na pokraji vesnice s výhledem do polí a lesa.

Na našem počátku byla láskyplná touha po pejskovi malamutíka, který by zaplnil nejen náš velký dvůr, ale i naše přátelská srdíčka. Na velikonoce roku 2005 jsme u nás přivítali našeho prvního malamutího kluka Dastyna " Distant Thunder Stormyth" z chovatelské stanice Stormyth. Majitelka paní Kateřina Scheuflerová-Bergerová nám podala mnoho užitečných rad a poskytla všestranný servis.

O dva roky později jsme neodolali a posílili naši rodinu o malamutí slečnu Kony " Calma z Ringhoferova dvora". Velice si spolu rozumí a vytvářejí spolu dobrý tým.

Naši malamuti mají celodenní volnost po dvoře a v noci spinkají v boudách v kotci.

Chceme být především výbornými chovateli a velice nám záleží na jejich zdraví. Také dbáme o jejich výbornou sportovní kondici ( běh u kola, tah břemene, agility). Rádi se sejdeme při různých akcích s jinými malamuty a jejich majiteli.

Rádi u nás přivítáme každou návštěvu zpřízněnou s chovem tohoto nádherného plemene, jako je aljašský malamut.

Naši rodinu roku 2007 obohatila dcera Eliška, která s malamuty vyrůstá a  podílí se spolu se mnou o péči okolo malamutů ( krmení, česání, vodění na vodítku). Společně s Eliškou jsme roku 2009 odchovali první vrh A štěnátek z domácího spojení Dastyho a Kony.

A aby toho všeho nebylo málo, v létě roku 2010 naši rodinu posílila druhá dcera Ellen a  v létě 2011 druhá malamutí slečna FLO " Follow Me Midnight Sunrise".

Naše malamuty vedeme převážně pracovně a velmi vynikají ve weight pullingu. Kde náš psík Dastyn získal i titul MISTR ČR 2012.

Na trénování již máme svoji vlastní weight pullingovou dráhu.

Vrh B- z opakovaného spojení Dastyho a Kony se v roce 2013 narodila a odchovala jedna fenka Brea Brave Star Ledový třpyt-její jméno není náhodné, vzniklo s ohledem k okolnostem jejího narození.

Vrh C- spojení naší mladé FLOO a úžasného pracovního psíka Nučka " Enormous Nugget Polární úsvit". Z tohoto spojení jsme si doma ponechali fenku Kelsí,

která velice omladila náši malamutí smečku.